Ուսումնական չորրորդ շրջանի ամփոփում

Ամառային ուսումնական բաց ճամբար

Առաջին շաբաթ՝

Սովորողների բլոգների ամենօրյա գործածում

Ճամփորդության նախագիծ՝ Համբարձման ծեսը Սաղմոսավանում

Նախապատրաստական աշխատանք՝

Պատրաստվում ենք Համբարձման ծեսին

Պատրաստում ենք Ծաղկամայր

Հե՛յ, իմ Նազան / կարաոկեի ստեղծում/

Նախաճամփորդական խմբային աշխատանք -Տեսանյութը՝ Լուսինե Գասպարյանի

Համբարձման խաղիկներ և մանիներ

Նախապատրաստական աշխատանքները՝ սովորողների բլոգներում

Սովորողների պատումները բլոգներում

Արտաշավան գյուղի դպրոցում մաս 1-ին

Համբարձման տոնը Սաղմոսավանքում  մաս 2-րդ

Ճամբարային ուրախ օր— պատումները սովորողների բլոգներում

Ձայնագրման ստուդիայում

Ձայնագրություններ

Երկրորդ շաբաթ՝

Ջրային Խաղեր

Երկրի օր- ֆիլմը՝  շուտով

Պատմում  են սովորողները

 

 

 

 

Advertisements

Հեղինակային կրթական բաց ցանցի բաց լաբորատորիա

Ապրիլի 27

Կլոր սեղանի ընթացքում Գևորգ Հակոբյանը ներկայացրեց կրթահամալիրի ֆինանսատնտեսական կազմակերպումը, իսկ Անահիտ Հարությունյանը՝ մանկավարժական աշխատողի ընդունելության բաց համակարգը:
Մարիամ Մնացականյանի հետ պարեցինք ազգայի պարեր:

 

 

Իմ բակի գարունը

Նկարագրեք ձեր բակի գարունը 10-15 տողով: Նկարագրությունը ձայնագրեք և տեղադրեք բլոգում՝ ձեր բակի գարնանային լուսանկարներն օգտագործելով:

Էլիզաբեթ Պոոսյան

Առնակ Վերմիշյան — Իմ բակը

Մարի Ավագյան — Իմ այգու գարունը

Ռոբերտ Ղազարյան

Մարիա Գյոզալյան

Արես Հակոբյան

Մարկ Հովսեփյան

Արեգ Խաչատրյան

Գուրգեն Գրիգորյան

Ուսումնական գարուն. ընթերցանություն

Ընտրել Ռոդարիի հեքիաթներից մեկը, կարդալ, կարդացածի մասին կարծիք գրել, տեղադրել բլոգում:

Արեգ Խաչատրյան — Թափանցիկ Ջակոմոն

Գուրգեն Գրիգորյան — Անսխալ երկիր

Մարկ Հովսեփյան — Ամենալավ մարդը

Արես Հակոբյան — Մեկ և յոթ

Մարիա Գյոզալյան — Կապույտ լուսացույցը

Ռոբերտ Ղազարյան — Ո՞վ է հրամայում

Մարի Ավագյան — Անսխալ երկիր

Էլիզաբեթ Պողոսյան — Ցրված Ջովանիի պատմությունը

Նատալի Ավագյան- Պատմություն նկարից պոկված մկնիկի մասին

Առնակ Վերմիշյան- Սխալ արձագանք

Հունվարյան ճամբարի աշխատակարգ և ամփոփում

Հունվարի 8-ից 26-ը

«Ուսումնական ձմեռ» առաջադրանքների ամփոփում-հրապարակում

Ձմեռային ճամբարի ուսումնական նախագիծ

 «Ուսումնական հունվար կրթահամալիրում»

Հունվարի 8՝ երեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:30 ճամբարականների հետ ճամբարային ուղղությունների քննարկում, ճամբարային նախագծերի մշակում
10:30-11:00 ուրախ մաթեմատիկա
11:00 -11:30միջավայրի խնամք, բակային աշխատանքներ
11:30-12:00  ընդմիջում
12:00-12:30 տեխնոլոգիական աշխատանք՝ դիջիբացիկներ:
12:30-13:00- Ընտրությամբ գործունեություն
12:55-13:35- Շախմատ ընկեր Առնոլդի հետ

Շախմատի պարապմունք

Հունվարի 9՝ չորեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:30 ուրախ մաթեմատիկա:
10: 30- 11:30 դիջիթեքյան տեսանյութերի դիտում, քննարկում 
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 ընթերցանություն՝ սովորողները կարդում են տարբեր հեքիաթներից իրենց դուր եկած հատվածները
12:30-13:10 սեղանի զարգացնող խաղեր
13:10- 13:35 միջավայրի խնամք

Հունվարի 10՝ հինգշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:30 ուրախ մաթեմատիկա:
10: 30- 11: 00 բնագիտատեխնիկական ստուգատեսի տեսանյութերի դիտում
11:00-11:30  բնագիտական փորձ կաթով
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 ընթերցանություն-Առաջին օրը դպրոցում
12:30-13:00 սեղանի զարգացնող խաղեր
13:00- 13:35 ընտրությամբ գործունեություն

Հունվարի 11՝ ուրբաթ

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:45 ուրախ օտար լեզու՝ անգլերեն, ռուսերեն
10: 45- 10:15 բնագիտական փորձ կաթով և սև պղպեղով
11:15-11:40 word- ում մուտքագրում են բնագիտական փորձի նկարագրությունն ու արդյունքը
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 Առնակի ծննդյան տոնի նշում
12:30-13:10 սեղանի զարգացնող խաղեր
13:10- 13:35 միջավայրի խնամք

Բնագիտական փորձեր կաթով

img_0380

Հունվարի 14` երկուշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ օտար լեզու՝ անգլերեն
10: 20- 11:00 ձնախաղ, ձնեմարդուկի պատրաստում
11:00-11:30 բնագիտական փորձ՝ Ագահ բաժակը
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 Տեսանյութերի դիտում
12:30-13:00 շարժական բացիների ստեղծում
13:00- 13:35 երգ, պար Մարիամ Մնացականյանի հետ

Ձյունոտ օր

50082577_590204681426508_4403514137615794176_n

Հունվարի 15` երեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ մաթեմատիկա
10: 20- 11:00 սահում են սահնակով, ձնախաղ
11:00-11:30 բնագիտական փորձ սառույցով
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 մուտքագրում են փորձի նկարագրությունն ու արդյունքը
12:30-13:10 ընտրությամբ գործունեություն
13:10- 13:35 շարժական բացիկները տեղադրում են բլոգներում

Շարժական բացիկներ

This slideshow requires JavaScript.

img_0482

Հունվարի 16` չորեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ մաթեմատիկա
10: 20- 11:30 տեսանյութերի դիտում, քննարկում/ գործնական աշխատանք մաթեմատիկայից և բնագիտական փորձերը տանը/
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 ընթերցանություն-Առաջին օրը դպրոցում
12:30-13:10 սեղանի զարգացնող խաղեր
13:10- 13:35 միջավայրի խնամք

Մարի Ավագյան —  Փորձ մոմով

Մարկ Հովսեփյան — Գործնական աշխատանք թելով

Ստեփան Իլոյան — Ջուրը չի թափվում փորձ

Հունվարի 17` հինգշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:00  բնագիտական փորձ՝ Ամպիկը տարայի մեջ
10:00- 10:30 ընդմիջում
10:30-13:35 ուսումնական ճամփորդություն՝ Մոսկավ կինոթատրոն՝ Գրինչը մուլտիլմի դիտում

Բնագիտական փորձ. Ամպիկ

Ուսումնական ճամփորդություն

Հունվարի 18` ուրբաթ

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:45 ուրախ օտար լեզու՝ անգլերեն, ռուսերեն
10: 45- 11:00 միջին դպրոցի առողջագետների խմբի այցելություն
11:00-11:30 պատրաստում ենք պիցցա
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30  մարմնակրթություն
12:30-13:00 պիցցայի համտես, միջավայրի խնամք
13:00- 13:35 սեղանի զարգացնող խաղեր

Գրիպի հետքերով՝ Հարավային դպրոց

Պատրաստում ենք պիցցա

Պիցցայի բաադրատոմսեր սովորողներից

Հունվարի 21` երկուշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:10 ուրախ օտար լեզու՝ անգլերեն
10:10-10:30 բանավոր մաթեմատիկա
10:30-12:20 լողի պարապմունք արևմուտքի փակ լողավազանում
12:20- 12:50 ընդմիջում
12:50-13:35 երգ, պար Մարիամ Մնացականյանի հետ

This slideshow requires JavaScript.

Հունվարի 22՝ երեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ մաթեմատիկա
10: 20- 11:00 ընթերցանություն-Կրկին դպրոցում
11:00-11:30 տեսանյութերի դիտում
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 աշխատանք գիրք- տետրով
12:30-13:10 բակային աշխատանք
13:10- 13:35 ուրախ օտար լեզու՝ ռուսերեն

Արեգ Խաչատրյան — Փորձ կարտոֆիլով

Գուրգեն Գրիգորյան  — Փորձ հեղուկներով

Հունվարի 23՝ չորեքշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ օտար լեզու՝ ռուսերեն
10: 20- 11:00 ընթերցանություն-Կրկին դպրոցում
11:00-11:30 տեսանյութերի դիտում
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-13:00 տեխնոլոգիական աշխատանք դդում
13:00 -13:35 ուրախ մաթեմատիկա

Աշոտ ԿարապետյանՆավակը չի խորտակվում

Մարի Ավագյան- Բնագիտական փորձ «Հրաբուխ»

Ստեփան Իլոյան — Ամրակը ջրի վրա

Հունվարի 24՝ հինգշաբթի

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ մաթեմատիկա
10: 20- 11:00 ընթերցանություն-Համբարձման առավոտ
11:00-11:30 տեղեկություն դդմի օգտակարության մասին
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:30 տեխնոլոգիական աշխատանք դդում
12:30-13:35 ընտրությամբ գործունեություն

Դդում տեխնոլոգիական աշխատանք

Հունվարի 25՝ ուրբաթ

9:00-9:30 ընդհանուր պարապմունք
9:30-10:20 ուրախ օտար լեզու՝ անգլերեն
10: 20- 11:00 ուրախ օտար լեզու՝ ռուսերեն
11:00-11:30 բանավոր մաթեմատիկա
11:30-12:00 ընդմիջում
12:00-12:50 մարմնակրթություն՝ մարզական խաղեր դդումներով12:55- 13:35 ընտրությամբ գործունեություն

Մարզական պարապմունք

Պատմություններ դդմի մասին

 

Ամանորյա տոնախմբությունից հետո

Պատմում են սովորողները:

Արեգ Խաչատրյան — Ամանորը մեր դպրոցում

Գուրգեն Գրիգորյան- ՈՒսումնական վերջին օրը

Մարի Ավագյան- Տոնական օրվա մասին

Ստեփան Իլոյան — Ամանորը դպրոցում

Արման Ղուկասյան- Ամանորյա հանդես

Ռոբերտ Ղազարյան — ԱՄԱՆՈՐ

Մարիա Գյոզալյան- Տոնախմբություն

Արես Հակոբյան- ԻՄ ԱՄԱՆՈՐՅԱ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄԸ

Մարկ Հովսեփյան — Դետեմբերի 21-ին

 

Ամանորյա խնդիրներ

Սովորողները հորինել և նկարել են ամանորյա խնդիրներ:

Ամանօրյա-խնդիր

Առնակ Վերմիշյան — Խնդիր Ձմեռ պապիկի մասին

Ստեփան Իլոյան — Ամանորյա խնդիրներ

Նատալի Ավագյան — Ամանորյա խնդիրներ

Մարի Ավագյան — Ամանորյա խնդիրներ

Մարիա-Թերեզա Վիրաբյան — Ամանորյա խնդիրներ

Վարդան Մակարյան — Ամանորյա խնդիրներ

Արես Հակոբյան — Ամանորյա խնդիրներ

Մարկ Հովսեփյան —Ամանորյա խնդիրներ

Աշոտ Կարապետյան — Ամանորյա խնդիր